Written by poyraz

Hidrolik Bariyer Sistemleri

Hidrolik Bariyer Ve Hidrolik Sistem Nedir?

Akışkan maddelerin kullanılması ile elde edilen mekanik enerjiye hidrolik denir. Elde edilen bu mekanik enerji hidrolik bariyer sistemlerinde kullanılmaktadır. Hidrolik enerjinin temelinde hidrolik enerji hidrolik silindirler yer almaktadır. Ve böylece doğrusal hareket üretilmektedir.

Hidrolik sistemler günlük yaşamda birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlar arasında bariyer sistemleri de yer almaktadır. Hidrolik sistemler bu alanda araçların trafik akışını düzenlemek için kullanılmaktadır. Hidrolik sistemin kullanılması ile araçların hareketleri kısıtlanır bilmektedir. Böylelikle isen trafik yönetilmektedir. Yani araçlar hidrolik sistemler ile istenildiği şekilde yönlendirilebilir.

Özellikle koruma düzeyinin yüksek olması gereken yerlerde hidrolik sistemler ile oluşturulmuş bariyerler kullanılmaktadır. Bu bariyerler ile araçların giriş çıkışı düzenlenebilir. Ve güvenliği tehdit edecek bir durum ile karşılaşıldığında araç girişi engellenebilir.

Mantar Bariyer Nedir?

Mantar bariyerler sabit gövdeli veya hareketli olmak üzere çeşitlendirmektedir. Hidrolik yapılı mantar bariyer hidrolik bariyer sistemi ile çalışmaktadır. Hidrolik mantar bariyerin yapısında mantar bulunmaktadır.

Bu sayede hidrolik bariyer sistemi esneklik özelliği kazanmaktadır. Ve hızlı bir şekilde aktif olması da yapısını oluşturan bu maddeden kaynaklıdır.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyer; hidrolik yapılı, manuel ve sabit yapılı olmak üzere çeşitlere sahiptir. Trafiğin kontrollü olarak akışını sağlamak amaçlı kullanılmaktadır. Hidrolik mantar bariyer ile trafikte meydana gelebilecek çarpmalar ve kazalar engellenmektedir. Hidrolik bariyer sistemleri uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca fotosel yöntemi ile araç yaklaştığında harekete geçen bir sisteme de sahip olabilir.

Genellikle yüksek düzeyde güvenliğin sağlanması gereken yerlerde bu sistemi kullanılmaktadır. Hidrolik bariyer sistemleri araçların durma ve ilerleme gibi hareketlerini sağlar. Bununla beraber ise araçlar hidrolik mantar bariyer ile kısıtlanabilir. Hidrolik bariyer sistemi çok yüksek güvenliğin sağlanması gereken bölgelerde özellikle kullanılmaktadır.

Mekanik mantar bariyer; elektronik ya da pnömatik motor ile oluşturulan bariyer sistemleridir. Hidrolik bariyerlere daha ekonomik yapıdadır. Bu tarz bariyer sistemlerinde elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak bariyer inmektedir.

Manual mantar bariyer; mekanik veya elektronik herhangi bir mekanizma kullanılmamaktadır. Manuel mantar bariyerlerde hareket el ile sağlanmaktadır. Trafik yoğunluğu olmayan bölgelerde kullanımı tercih edilmektedir.

Hidrolik Bariyer Sistemi Mantar Bariyer olarak adlandırdığımız kullanılacak alana göre farklı ölçülerde ve değişik çeşitlerde olmaktadır. Hidrolik Bariyer Sistemleri fiyatları istenilen alana göre değişmektedir. Mantar Bariyer Sistemlerinin Hidrolik, Kendinden iç üniteli, Elektromekanik, Manuel, Pnömatik ve Sabit olmak üzere altı çeşidi vardır. Gece görünümünü sağlamak için ledli/reflektif bantlı olarak da üretilebilmektedir. Bu sistemlerin tercih edilme sebepleri; askeri ve emniyet kurumlarının giriş/çıkışlarını güvenli kontrol altına almak, havaalanları, petrol sahaları, cezaevleri gibi yerlerin kontrollü geçişlerini sağlamak, holding ya da şirketlerin iş güvenliğini sağlamak, kamu alanlarında, belediye ve diğer kuruluşlarda yayalaştırma projeleri için kullanılmakta olup birçok alanda da hırsızlık olaylarını engellemek amaçlı kullanılmaktadır,

 

hidrolik bariyer, manuel bariyer, sabit bariyer, yüksek güvenlikli mantar bariyer, mantar bariyer, mantar bariyer sistemleri, otopark bariyer, mantar bariyer, otomatik bariyer, demir bariyer, bariyerler, bariyer sistemi ankara, otopark bariyeri ankara, kumandalı bariyer, bariyer ankara, katlanır bariyer, hidrolik mantar bariyer,