Written by poyraz

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar Bariyer Sistemleri araçların giriş çıkışlarında kontrol amaçlı kullanılır. Mantar Bariyerler, ileri teknolojisiyle Avrupa normu 304 ve 316 Kalite Paslanmaz borulardan üretilmektedir.  Her mevsim koşullarına uygundur. Elektronik özelliği sayesinde, yükseltme/alçaltma işlemi her tür kart okuyucu, uzaktan kumanda, parmak izini tanıyan biyometrik okuyucular, otomatik plaka tanıma sistemi veya basit bir kontrol düğmesiyle dahi, herhangi bir giriş kontrol sistemi aracılığıyla kontrol edilebilir. 

Mantar Bariyer Sistemleri

Yüksek güvenlik gerektiren yerlerde kullanılan mantar bariyer sistemleri, özellikle sokak ve caddelerde kullanımına daha sık rastladığımız bariyer çeşitlerinden biridir.

Alışveriş merkezlerinde, bina giriş kapılarında, tesislerde ve benzeri alanlarda güvenliğin korunması ve girişlerin daha sistematik bir şekilde ilerlemesi için gerekli olan mantar bariyer sistemleri, görsel anlamda da rahatsız edici değildir. Diğer bariyer sistemleriyle kıyaslandığında kalitesiyle öne çıkan mantar bariyer, kurumsal firmaların öncelikli seçimidir. Ayrıca belediyeler de araç trafiğinin kontrolü için bu bariyer sistemini tercih etmektedir.

Darbelere karşı son derece dayanıklı olan mantar bariyer, paslanmaz. Bu sayede seneler geçse bile sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Hayatı kolaylaştırmak için tercih edilen bu ürünler, güvenliği riske atamayacağınız durumlarda iç rahatlatıcıdır. Yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde, büyük şirketlerin girişlerinde ve benzeri alanlarda kontrolü sağlamak için ideal bir üründür. Bu nedenle mantar bariyer fiyatları ve modelleri hakkında detaylı bilgi alabilir, geçiş güvenliğinizi maksimuma çıkarabilirsiniz.

Mantar Bariyer Sistemi Modelleri Nelerdir?

Mantar bariyer modelleri, kullanım alanına, ürünün yapısına göre değişkenlik gösterebilir. Bu çeşitler;

 • Tank Kompakt Serisi Mantar Bariyer: Modern tasarımı ile görsel estetiğe sahip bir modeldir.
 • Tank PS Serisi Mantar Bariyer: Paslanmaz olan bu mantar bariyer modeli, hidroliktir.
 • Tank PL Serisi Mantar Bariyer: Ledli özel kaplaması olan hidrolik bir modeldir.
 • SBL-1 Sabit Mantar Bariyer: 700 x220 x8mm sabit bir modeldir.
 • Safe Sabit Mantar: Özellikle yaya geçişlerinin yoğun olduğu alanlarda kullanılır.
 • Panzer Serisi Mantar Bariyer: Paslanmaz ve uzun ömürlü hidrolik bir modeldir.
 • S1 Sabit Mantar Bariyer: 500 x80 x4mm boyutlarındadır.
 • S3 Sabit Mantar Bariyer: 500 x220 x4mm sabit mantardır.
 • PSS4-PSY4 Seyyar Sökülebilir Mantar:600 x200 x4mm ölçülerindedir.
 • PSL1 Seyyar Sökülebilir Mantar: Seyyar, sökülebilir modellerden biridir.
 • PSL2 Seyyar Sökülebilir Mantar: Sökülebilir pratik bir modeldir.
 • PSS3 Mantar Bariyer: Sökülebilir seyyar model olduğu için kullanışlıdır.
 • S1 Manuel Mantar Bariyer: Paslanmaz ve boyalı üretimi yapılır.
 • SBM3 Mantar Bariyer: İngiltere’de yapılan IWA 14 Çarpışma testi sonucu dayanıklılığı kanıtlanmış bir mantar bariyer sistemidir.

 

hidrolik mantar bariyer, manuel mantar bariyer, sabit mantar bariyer, yüksek güvenlikli mantar bariyer, mantar bariyer, mantar bariyer sistemleri, otopark bariyer, mantar bariyer, otomatik bariyer, demir bariyer, bariyerler, bariyer sistemi ankara, otopark bariyeri ankara, kumandalı bariyer, bariyer ankara, katlanır bariyer

Mantar Bariyerler

Geçiş kontrolü ve güvenliğinin sağlanması gereken yerler için estetik tasarımlı mantar bariyer sistemleri...

Written by poyraz

Hidrolik Bariyer Sistemleri

Hidrolik Bariyer Ve Hidrolik Sistem Nedir?

Akışkan maddelerin kullanılması ile elde edilen mekanik enerjiye hidrolik denir. Elde edilen bu mekanik enerji hidrolik bariyer sistemlerinde kullanılmaktadır. Hidrolik enerjinin temelinde hidrolik enerji hidrolik silindirler yer almaktadır. Ve böylece doğrusal hareket üretilmektedir.

Hidrolik sistemler günlük yaşamda birçok alanda kullanılmaktadır. Bunlar arasında bariyer sistemleri de yer almaktadır. Hidrolik sistemler bu alanda araçların trafik akışını düzenlemek için kullanılmaktadır. Hidrolik sistemin kullanılması ile araçların hareketleri kısıtlanır bilmektedir. Böylelikle isen trafik yönetilmektedir. Yani araçlar hidrolik sistemler ile istenildiği şekilde yönlendirilebilir.

Özellikle koruma düzeyinin yüksek olması gereken yerlerde hidrolik sistemler ile oluşturulmuş bariyerler kullanılmaktadır. Bu bariyerler ile araçların giriş çıkışı düzenlenebilir. Ve güvenliği tehdit edecek bir durum ile karşılaşıldığında araç girişi engellenebilir.

Mantar Bariyer Nedir?

Mantar bariyerler sabit gövdeli veya hareketli olmak üzere çeşitlendirmektedir. Hidrolik yapılı mantar bariyer hidrolik bariyer sistemi ile çalışmaktadır. Hidrolik mantar bariyerin yapısında mantar bulunmaktadır.

Bu sayede hidrolik bariyer sistemi esneklik özelliği kazanmaktadır. Ve hızlı bir şekilde aktif olması da yapısını oluşturan bu maddeden kaynaklıdır.

Mantar Bariyer Çeşitleri Nelerdir?

Mantar bariyer; hidrolik yapılı, manuel ve sabit yapılı olmak üzere çeşitlere sahiptir. Trafiğin kontrollü olarak akışını sağlamak amaçlı kullanılmaktadır. Hidrolik mantar bariyer ile trafikte meydana gelebilecek çarpmalar ve kazalar engellenmektedir. Hidrolik bariyer sistemleri uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir. Ayrıca fotosel yöntemi ile araç yaklaştığında harekete geçen bir sisteme de sahip olabilir.

Genellikle yüksek düzeyde güvenliğin sağlanması gereken yerlerde bu sistemi kullanılmaktadır. Hidrolik bariyer sistemleri araçların durma ve ilerleme gibi hareketlerini sağlar. Bununla beraber ise araçlar hidrolik mantar bariyer ile kısıtlanabilir. Hidrolik bariyer sistemi çok yüksek güvenliğin sağlanması gereken bölgelerde özellikle kullanılmaktadır.

Mekanik mantar bariyer; elektronik ya da pnömatik motor ile oluşturulan bariyer sistemleridir. Hidrolik bariyerlere daha ekonomik yapıdadır. Bu tarz bariyer sistemlerinde elektrik kesintisi olduğunda otomatik olarak bariyer inmektedir.

Manual mantar bariyer; mekanik veya elektronik herhangi bir mekanizma kullanılmamaktadır. Manuel mantar bariyerlerde hareket el ile sağlanmaktadır. Trafik yoğunluğu olmayan bölgelerde kullanımı tercih edilmektedir.

Hidrolik Bariyer Sistemi Mantar Bariyer olarak adlandırdığımız kullanılacak alana göre farklı ölçülerde ve değişik çeşitlerde olmaktadır. Hidrolik Bariyer Sistemleri fiyatları istenilen alana göre değişmektedir. Mantar Bariyer Sistemlerinin Hidrolik, Kendinden iç üniteli, Elektromekanik, Manuel, Pnömatik ve Sabit olmak üzere altı çeşidi vardır. Gece görünümünü sağlamak için ledli/reflektif bantlı olarak da üretilebilmektedir. Bu sistemlerin tercih edilme sebepleri; askeri ve emniyet kurumlarının giriş/çıkışlarını güvenli kontrol altına almak, havaalanları, petrol sahaları, cezaevleri gibi yerlerin kontrollü geçişlerini sağlamak, holding ya da şirketlerin iş güvenliğini sağlamak, kamu alanlarında, belediye ve diğer kuruluşlarda yayalaştırma projeleri için kullanılmakta olup birçok alanda da hırsızlık olaylarını engellemek amaçlı kullanılmaktadır,

 

hidrolik bariyer, manuel bariyer, sabit bariyer, yüksek güvenlikli mantar bariyer, mantar bariyer, mantar bariyer sistemleri, otopark bariyer, mantar bariyer, otomatik bariyer, demir bariyer, bariyerler, bariyer sistemi ankara, otopark bariyeri ankara, kumandalı bariyer, bariyer ankara, katlanır bariyer, hidrolik mantar bariyer, 
Otopark Bariyerleri
Written by poyraz

Otopark Bariyerleri

Otopark Bariyerleri otoparklarda güvenlik sağlamak için kullanılır. Otopark bariyer sistemleri güvenlik sistemi haricinde giriş çıkışları kontrol amaçlı kullanılmaktadır. Otopark bariyer uzaktan kumanda ile kontrol edilmeleri ile kullanımda oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu sistem iş merkezlerinden tutun avmlerde veya site giriş çıkışlarında zaman kontrolü özelliği ile bariyerin istediğiniz saatte açılmasını ya da istediğiniz saatte kapanmasını sağlayabilirsiniz.

 

otopark bariyer, otopark bariyer ankara, otomatik bariyer, otomatik bariyer ankara, demir bariyer, bariyerler, bariyer sistemi ankara, otopark bariyeri ankara, kumandalı bariyer, bariyer ankara, katlanır bariyer, kollu bariyer, kollu bariyer sistemleri, mantar bariyer, hidrolik mantar bariyer, katlanır bariyer, 
Biletli Otopark Bariyerleri
Written by poyraz

Biletli Otopark Bariyerleri

Biletli Otopark Bariyerleri diğer adıyla çıkışta ödemeli otopark sistemidir.  Araç otoparka giriş noktasında bulunan bariyerin önüne geldiğinde solunda kalan bilet verme makinesindeki butona basarak biletini alır, bariyer açılır ve müşteri içeri girişi sağlanır. Araç çıkış yapacağı zaman çıkış noktasına gelir kapalı olan bariyerin önünde durur. Güvenlik kulübesinde görevli olan kişiye biletini verir. Görevli bileti barkod okuyucu ile okutur. Sistem bilgisayarındaki yazılımla müşterinin ödeyeceği ücret çıkar. Görevli ödemeyi alır ve ödeme alındı butonuna basarak çıkış bariyerini otomatik olarak açar ve müşteri çıkışı sağlanır.

 

 kapı otomatik, biletli otopark bariyerleri, otopark bariyerleri, otoprk bariyer, otomatik bariyer, kollu bariyer, kollu bariyer sistemleri, kollu bariyer sistemleri ankara, demir bariyer, bariyerler, bariyer sistemi ankara, otopark bariyerleri, ankara, kumandalı bariyer, bariyer ankara, katlanır bariyer, otomatik kapı, otomatik kapı sistemleri
Akordiyon Bariyerler
Written by poyraz

Akordiyon Bariyerler

Akordiyon Bariyer birbirine eklenebilen kilitli modüllerden oluşur. Sabit veya hareketli kullanıma uygundur. Kaliteli tekerlekleri sayesinde rahat açılır rahat kapanır, takılmadan hareket eder. Akordiyon Bariyerin ağırlığı 20kg olup kolay taşınabilir. Akordiyon Bariyerler genellikle miting alanlarında, konser ve etkinlik alanlarında kolay kurulum olduğundan ve kolay taşınabilir olduğundan kullanılır. Akordiyon Bariyer uygun fiyatlardadır. 

 

 

akardiyon bariyer, alüminyum güvenlik bariyeri, katlanabilir bariyer, plastik akordiyon bariyer, akordiyon bariyer, akordiyon bariyer fiyatları, otomatik akordiyon bariyer, akordiyon bariyer firmaları, motorlu akordiyon bariyer, şerit bariyer, otomatik bariyer, demir bariyer, bariyerler, bariyer sistemleri, bariyer sistemleri ankara, bariyer sistemi ankara, kumandalı bariyer, bariyer ankara, katlanır bariyer 
Kollu Bariyer Sistemi
Written by poyraz

Kollu Bariyer Sistemi

kollu bariyer sistemi ankara

MEKANİK KOLLU PARK YERİ BARİYER SİSTEMLERİ

Kollu bariyer sistemleri Apartman, Site ve tesis girişleri için kullanıma uygun olarak geliştirilen kollu bariyerler 220 Volt ile çalışmakta olup, Kontrollu geçişleri sağlamaktadır. Hızlı giriş çıkış yapılan araç giriş yoğunluğu olan yerler için uygundur.

Yapıları 220 Volt AC Motorlu ve 24 Volt DC motorlu modelleri mevcuttur. İtalyan malı ithal bariyerlerin pazarlama ve montajı yapılmaktadır. Bariyer sistemleri modeline göre 3 saniye ile 10 saniye arasında açılma özelliği mevcuttur. Bariyer sistemleri Uzaktan kumanda buton, kartlı geçiş sistemleri ile uyumlu çalışacak elektronik kontrol ünitelerine sahiptir.

Bariyer sistemleri emniyetle geçişi sağlamak herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi için optik emniyet fotoselleri ile birlikte kullanılmaktadır. Bariyer sistemleri ayarlanan süre sonunda otomatik olarak kapanma özelliğine sahiptir. Kapanma sırasında kol altına araç girmesi halinde durarak geri açılır.

Bazı modellerde bu özelliğe ilave olarak kol her hangi bir temasla karşılaşırsa zorlanmayı algılayarak kol hareketini geri alır. Bu model bariyer sistemlerinde kol oturma çatalına 10 – 15 cm kala yavaşlayarak çatala sessiz ve yavaş olarak oturur. Bu özellik elektrik kesilmesi veya arıza durumunda serbest bırakma anahtarının kolayca açılmasını temin eder.

 

kollu bariyer, kollu bariyer sistemi, kollu bariyer sistemleri, kollu bariyer sistemleri ankara, otopark bariyer, otomatik bariyer, kollu bariyer ankara, bariyerler, bariyer sistemleri, bariyer sistemleri ankara, otopark bariyer ankara, otopark bariyer sistemleri ankara, kumandalı bariyer, sensörlü bariyer, motorlu bariyer, bariyer ankara, kollu bariyer ankara, 

Bariyerler

Otopark sistemlerinde ihtiyaçlarınıza cevap verecek bariyer çözümleri...

Written by poyraz

Poyraz YAPI Otomasyon Sistemleri

Poyraz YAPI Otomasyon Sistemleri, Otomatik Kapı, Garaj Kapısı, Garaj Kapı Motoru, Garaj Kapısı Yedek Parçaları, BFT Kumanda, Garaj Kapısı Kumandası, Otomatik Kapı Kumandası Tamiri, Nice Bariyer, Bft Otomatik Kapı Ayarları